Menu Zavřeno

NAŠE TECHNOLOGIE

» založená na datech

» podpořená 7 letým výzkumem výnosnosti 

» kontrolujeme více než 70 parametrů každou hodinu

» sledujeme vše 24 hodin online

NAŠE TECHNOLOGIE

» založená na datech

» podpořená 7 letým výzkumem výnosnosti 

» kontrolujeme více než 70 parametrů každou hodinu

» sledujeme vše 24 hodin online

Technologie, kterou používáme, vyvinul nás partner v USA a  je nejvyspělejší mezi dalším pěstiteli v oboru vertikálních farem. Umožňuje nám nejvýhodnější poměr mezi ekonomickými a ekologickými ukazateli, tj máme nejnižší jednotkové náklady při zvyšování výnosnosti jednotlivých druhů zeleniny při uchování možnosti se soustředit na to nejdůležitější, tj. jedinečnou chuť zeleniny a v ní obsažený podíl vitamínů, minerálů a stopových prvků.

V čem je technologie hydroponie lepší než tradiční zemědělství?

basil

Malé riziko patogenů

Díky pěstování v kontrolovaném prostředí nejsou naše rostliny infikovány žádnou plísní nebo organismy a není tedy nutné je dodatečně čistit.

Nízká spotřeba vody

V porovnání s tradičním zemědělství spotřebujeme v hydroponické farmě 1% vody.

Potřebujeme méně půdy

Jelikož je naše farma vertikální a modulární, provoz farmy je ca 400x efektivnější než kdybychom pěstovali tradičně. Je to dáno vyššími výnosy a zrychlením růstu plodin.

Delší datum spotřeby

Díky prakticky nulové přítomnosti patogenů a mikroorganismů, vydrží naše zelenina až 5 dnů čerstvá při zachování stadnardních podmínek.

Data a iterace
Fotografie publikována se svolením Crop One Holding Inc.

Data a iterace

Pěstujeme plodiny pomocí hydroponie s využitím nejmodernějších postupů vyvinutých specificky pro každou odrůdu. Dnes máme přístup k datům z pěstování více než 120 odrůd zeleniny  a tato databáze se rozrůstá o další stovky měření, která provádíme v desítkách každou hodinu při dávkování světla, vody a výživy.

Scientist
Fotografie publikována se svolením Crop One Holding Inc.

Farmáři jsou zároveň vědci

Náš technologický partner CropOne Holding má tým vědců, který vede zkušený mikrobiolog Dr. Deane Falcone a který každý den vyhodnocuje data sesbíraná ze všech farem a aplikuje je na nové testovací vzorky za účelem zlepšení jejich kvality, chutě. výnosů a porozumění celkovému pětovacímu cyklu plodin.

Monitoring farmy
Fotografie publikována se svolením Crop One Holding Inc.

Monitoring farmy

Naše plodiny pěstujeme z pečlivě vybraných geneticky neupravených sazenic (non-GMO) a pracujeme s jejich dodavateli na vývoji plodin vhodných pro pěstování ve vertikálních famrách pod led osvětlením.

Potřeby každé plodiny jsou zohledněny ve složení výživného roztoku, který je specifický pro každou plodinu. Složení roztoku neobsahuje žádné chemikálie jako jsou pesticidy, herbicydy, fungicidy a další, vše jsou jen živiny ušité na míru pro každou plodinu.

Rostliny potřebují k životu světlo a my jim ho dodáváme v ideálním množství, ve vhodném čase a v optimalizované šíři světelného spektra spektra. Každé světelné pole je na míru nastavené pro konkrétní plodinu za účelem zajištění ideálního růstu.

Systém řízení
Fotografie publikována se svolením Crop One Holding Inc.
DSC01899

Vlastní systém řízení

Technologie je součástí každého stupně řízení. Aplikace Farm Manager umožňuje vzdálenou kontrolu nad celým procesem pěstování bez nutnosti použití chemických hnojiv, kdy každou hodinu probíhá několik desítek měření a my průběžně upravujeme složení prostředí, tak aby co nejvíce vyhovovalo rostlinám. Výsledkem jsou saláty se zlomkem patogenů a mikrobů v porovnání s tradičním způsobem pěstování zeleniny.

See the life cycle of a Crop One plant →

Chcete investovat do naší budoucnosti?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se obratem zpět s konkrétní nabídkou.