Menu Zavřeno

Vědci kvůli masovému vymírání opylujícího hmyzu bijí na poplach…tento typ zprávy většinou zavání hoaxem, může být alespoň trochu pravdivá?

Zpráva EU o stavu hmyzu trochu zapadla, přesto se jedná o dobré přiblížení problematiky úbytku hmyzu.

Bez hmyzu s neobejde pěstování žádných plodin samozřejmě kromě těch, které se rozmnožují jinak např. řízkováním apod. Ve foliovnících, sklenících a hydroponických farmách se používají vlastní čmeláci / včely nebo se používají nejmodernější technologie přenosu pylu jako např. pomocí dronů. Faktem ale zůstává, že ve volné přírodě je dnes hmyz nenahraditelný a nedávné úbytky včelstev a motýlů přidělali další vrásky farmářům, kteří jsou již tak pod tlakem jak přežít v rovnováze mezi tlakem omezit chemické ošetřování plodin a mít neklesající výnosy.

A když se to rozhodnou studovat němečtí amatérští milovníci hmyzu po dobu 30 let, dělají to důkladně a stojí to za dvě minuty Vašeho času. Celé video zde.

Chcete investovat do dlouhodobého projektu spojující technologii, zemědělství a šetrnost k přírodě a zlepšit si tak náladu? Napište nám na info@greenberry.cz, pošleme více informací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *