Menu Zavřeno

Katar se tak otepluje, že musí klimatizovat už i venkovní místa. Proč je to cesta do pekel?

Katar zažíval v posledních letech ne zcela klidné časy díky diplomatické roztržce se Saúdskou Arábií, celkem přesně označovanou jako Druhou Arabskou studenou válkou (základní popis zde). Zlepšení mělo nastat s Mistrovským světa ve fotbale, ale bohužel se ukazuje, že podnebí v Kataru není zcela vhodné pro vrcholový sport a když se k tomu přidá dopad vlny veder, kdy teploty stoupnou na 48 stupňů, je o problém postaráno.

Katar dnes řeší jak zajistit alespoň základní fungování lidí při těchto teplotách, kdy zatímco průměrné zvýšení teplot na světě je kolem hodnoty 0.8°C, v Kataru je dopad klimatických změn větší kvůli malé schopnosti ochlazovat povrch a výsledkem je oteplení v průměru o 2°C. Katar se tedy rozhodl, že nebude ochlazovat pouze vnitřky budov, ale také venkovní prostory a to není opravdu dobrý nápad. Díky tomu jak funguje klimatizace, tj. studený vzduch generuje odpadní teplo, které se vypouští ven, tak ve výsledku dojde k dalšímu oteplení. Více zde.

Chcete investovat do dlouhodobého projektu spojující technologii, zemědělství a šetrnost k přírodě? Napište nám na info@greenberry.cz, pošleme více informací.

Greenberry – zelenina nezávislá na počasí, lokální a zdravá každý den v roce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *